Çorap Üzerine Baskı

Çorap Üzerine Baskı

Çorap Üzerine Baskı
Çorap Üzerine Baskı

Inkprint etiketsiz markalama baskı uygulamasının kullanım alanı son yıllarda giderek yaygınlaşmaktadır. Kullanıcı için de üretici firma için de birçok yararı bulunan etiketsiz baskı uygulaması çorap üzerine baskı ile de sektörün uygulama alanının daha da genişlediğiniz göstermektedir.

Yazlık ve kışlık olmak üzere iki kategoride birden fazla çorap çeşidi bulunmaktadır. Erkek ve bayana yönelik çoraplarda kullanım konforu açısından etiketsiz markalama en ideal çözüm olacaktır.

Hassas ve ince olan çoraplardaki dikili etiketler ise iç giyim eşyası olarak kullanıcıyı oldukça rahatsız eder. Bu noktada etiketsiz markalama uygulamasına geçilmesi özellikle bayanların kullanımında konfor ve ürünün uzun ömürlü kullanımı için oldukça önemlidir.

Çorap Üzerine Baskı
Çorap Üzerine Baskı

Bedeni tam anlamıyla kavrayan bu tür çoraplarda markalama ve yıkama talimatlarının bulunduğu baskının ürünün hemen her noktasına yapılabilmesi üretici firma için de büyük rahatlıktır.

Esneyen bir yapıda olan çorapların giyilmediği esnada normal halini alması baskının çatlamasına meyil vermemektedir. Deforme olmayan ve büzüşmeye meyil vermeyen etiketsiz baskı yönteminde ürünün kullanım ömrü boyunca baskının uygulandığı yerde kalmasını sağlayabilmektedir.

Hassas bir şekilde kullanılması gereken çorapların dikili etiket yönteminde kullanıcıların rahatsız olarak etiketi kesmesi ürünün bazen çok daha çabuk deforme olmasına sebebiyet verebilmektedir. Sıcak transfer yöntemine kıyasla baskı çevresinde parlama gibi olumsuz bir durumla da karşılaşmayacağınız inkprint etiketsiz markalama çorap üreticilerinin seri bir şekilde çalışmasına da olanak sağlamaktadır. Kullanım alanları içerisinde çorap üzerine baskı ile de sektörde tercih edilen bir uygulama olarak yer edinmiş durumdadır.