Etiketsiz Markalama Makinaları

Etiketsiz Giyim Markalama ve Yıkama Talimatı Baskı Makinaları

Eazy 90 Etiketsiz Baskı Makinesi
Etiketsiz Markalama Makinesi

Etiketsiz giyim markalama uygulaması Comec tarafından geliştirilen bir uygulamadır. Uygulamanın amacı üretici tekstil firmalarının marka ve yıkama talimatlarını dikili etiket yerine doğrudan ürün üzerine baskı yaparak yerleştirebilmesidir. Ürün üzerine etiket dikimi yapılmadan gerçekleştirilen etiketsiz markalama uygulaması üretim maliyetini düşürmekle birlikte kullanıcıların da kullanım konforunu ön planda tutmaktadır. Etiketsiz giyim markalama ve yıkama talimatı tekstil sektöründe önemli bir yer edinmiş durumdadır ve özellikle iç giyim üretim alanında üretici firmalarının vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. Pamuklu ve sentetik kumaşlarda ince dikişlerde bile hazırlanan giyim ürünlerin için rahatlıkla etiketsiz markalama uygulanabilmektedir.

Etiketsiz Markalama Makinalarının Çalışma Prensibi

Üretici firma ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak tasarlanan baskı makineleri üretim sürecine uygun olacak şekilde tam donanımlı olarak hazırlanmaktadır.

Etiketsiz Markalama Prosesi

Basılacak marka ve yıkama talimatı tasarımı bilgisayar yardımıyla bir plakaya hazırlanmaktadır, plaka klişe adını alır. Boya haznesi tarafından mürekkeplenen klişe, gözeneklerinin mürekkep ile dolmasıyla birlikte tasarımın tam olarak şeklini almaktadır. Gözeneklerdeki boya bir silikon taşıyıcıya aktarılır, silikon taşıyıcı üzerindeki mürekkepli tasarım tekstil ürünü üzerine bastırılarak, baskı işlemi gerçekleşmektedir. Baskı işlemi gerçekleşen tekstil ürünü operatör veya konveyör sistemi tarafından makineden alınarak yerine yeni bir ürünün gelmesi sağlanmaktadır. Seri üretim için uygun olan bu sistem ile çok daha kısa sürede ve düşük maliyette baskı işlemi gerçekleşmektedir.