Kullanım Alanları

Etiketsiz Markalama Kullanım Alanları

İç Giyim
İç giyimde ense baskısı

Inkprint etiketsiz markalama uygulaması tekstil sektörünün son yıllarda vazgeçilmez bir alana yayılmasını sağlamıştır. Ürün üzerinde marka, beden ve yıkama talimatları gibi bilgiler için kullanılan dikili etiketler günümüzde yerini artık inkprint etiketsiz markalama uygulamasına bırakmaktadır.

Tekstil üreticisi firma için de kullanıcı için de büyük avantajı olan etiketsiz baskı hem üretim aşamasında maliyeti düşürmekte hem de kullanıcının rahatsız olup keserek kurtulduğu dikili etikete son vermektedir.

Bebe Giyimi
Bebek ürünlerinde yaka baskısı

Dikili etiketlerin cilde temas ettiğinde rahatsız edici durumundan kurtulmak için kullanıcı etiketi ürün üzerinden keserek atar. Bu durum, ürünün deforme olmasına ve yanlış şekilde yıkanmasına sebebiyet verebilmektedir.

Seri üretim yapan tekstil firmalarında özellikle de günlük üretimi binleri aşan firmalarda artık yerini tamamı ile alan etiketsiz markalama, enerji tasarrufu, seri üretim, masrafların minimum seviyelere indirilmesi yönünden üretici firmalara  rakiplerine göre avantajlar sağlamaktadır.

Lastik Üzerine Baskı
Lastik Üzerine Baskı

Tekstil sektöründe giderek yaygınlaşan bir kullanım alanına sahip olan inkprint etiketsiz markalama baskı uygulaması giderek üreticilerin öncelikli tercihleri arasında yerini almaktadır. Günümüz teknolojisinin de etkisiyle bilinçlenen tüketici, alacağı tekstil ürününde öncelikle etiket baskısına dikkat ederek tercihlerini etiketsiz markalama uygulamalı olan ürünlerden yana kullanmaktadır.

İç giyimden bebe giyimine, lastik ve çorap gibi ürünlerden eldivenlere kadar artık hemen her üretici firma etiketsiz markalama uygulamasından yararlanmaktadır.

Çorap Üzerine Baskı
Çorap Üzerine Baskı

Tekstil üreticileri için de son kullanıcılar içinde büyük avantajlar sağlayan uygulama ile ürün daha dikim aşamasına gelmeden de baskıya verilebilmektedir. Ürünün çeşitli yerlerine baskı yapılabildiği gibi özel mürekkeplerle normal ışık kaynakları altında görülemeyen ancak U.V ışık kaynaklarının görülebilen baskılar yapılabilir ve bu sayede sahte ürünlerin ayrımı da sağlanabilir.

 

Eldiven Üzerine Baskı
Eldiven Üzerine Baskı

Kullanım alanı giderek yaygınlaşan inkprint etiketsiz markalama gün geçtikçe yerini daha da sağlamlaştırmaktadır. Son kullanıcı için de artık aranan bir hale gelen etiketsiz markalama özellikle tercihlerini dikişsiz giyimden yana kullanan kullanıcılar için oldukça önemli bir yere sahiptir.