Etiketsiz Giyim Avantajları

Etiketsiz Giyim Avantajları

Tekstilde Yeni Trend…

etiketsiz marka baskısı atlet
Atlet üzerindeki etiketsiz marka baskısı.

Tekstilin yeni trendi haline gelen Inkprint baskı tekniği etiketsiz markalama işlemi adından söz ettirerek yükselişine hızla devam etmektedir. Başta iç giyim ve dikişsiz giyim olmak üzere, t-shirt, çorap, mayo , eldiven, spor giyim, penye, gömlek, microfiber, jeans ve buna benzer birçok tekstil ürününde güvenle kullanılmaktadır. Etiketsiz baskı uygulaması 2004 yılından bu yana tekstil ürünleri üzerine beden etiketi ve yıkama talimatlarının dikimi yerine doğrudan marka,  yıkama talimatı ve beden baskılarının yapılmasıyla hızla yaygınlaşmaktadır.

Kumaş üzerine kalıcı ve doğrudan uygulanabilen marka ve yıkama talimatı bilgileri Inkprint tekstil baskı makineleri sayesinde tekstilde maliyet tutan ve işçilik gerektiren etiket dikimini ortadan kaldırmaktadır. Etiketsiz baskı işleminde yıkama, esneme ve sürtünmeye dayanıklı olarak geliştirilen mürekkep ve sarf malzemelerle baskının doğrudan ürün üzerine yapılabilmesi hem kullanıcı hem de üretici firma için vazgeçilmezler arasında yerini almıştır.

 

Etiketsiz Baskı Uygulamasının Avantajları

Etiketsiz markalama uygulamasının hem kullanıcı için hem de üretici firma için yararı oldukça fazladır.

Kullanıcı giysi üzerine dikilen tıkama talimatı ve beden etiketi  cildine temas ettiğinde rahatsızlık olmaktadır. Bu durumda kullanıcı, marka ve yıkama talimatlarının bulunduğu etiketi keserek kurtulmaktadır. Kesme işleminin özensiz yapılması kullanıcının yine de kesilen yerden rahatsızlık duymasına veya ürün yırtılmasına sebep olabilmektedir. Etiketsiz baskı yönteminde ise baskının direkt olarak ürüne uygulanması bu noktada kullanıcı için büyük avantajdır. Kullanıcı hiçbir şey hissetmediği gibi, yüksek yıkama haslığı ile ürünün kullanım süresi boyunca marka ve talimat okunabilir.

Doğrudan marka baskısının ürün üzerine yapılması etiket değişikliği ile ürün menşeinin ve üreticisinin değiştirilmesinin de önüne geçmektedir.

 

Inkprint Baskıda Kumaş Genişletilebilir
Inkprint baskı esneyebilir.

Dikişsiz giyim, spor giyim, gömlek, penye, mayo, şapka gibi daha birçok tekstil sektöründeki ürün gruplarına daha ürün dikilmeden Inkprint tekniği rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Etiketsiz baskı işleminde kullanılan mürekkebin tekstil sektörü için özel olarak üretilmiştir, kumaş gerildiğinde bile baskı esneyerek kopmaların ve kumaşta büzüşmelerin önüne geçilmektedir.

Baskı sonrasında kumaşta tüylenme ya da parlama gibi bir durum söz konusu olmaz.

Marka ve yıkama talimatının yanı sıra Inkprint baskı tekniğinde barkod baskı işlemi de uygulanabilmektedir. Böylelikle ürünün satış ve satış sonrası takibini çok daha kolay hale gelir.

Baskı hazırlıklarının kısa sürede tamamlanması ve hızlı şekilde baskının değiştirilmesine olanak sağladığı gibi ayrıca ihtiyaçtan fazla etiket stoklama ve etiket takibi zahmetlerini ortadan kaldırır.

Açık renkli kumaşlar üzerinde her renkte baskı yapılabilmektedir. Geliştirilen özel mürekkepler sayesinde istendiğinde gözle görünmeyen baskı uygulaması özel bir ışık kaynağı altında rahatlıkla okunabilmektedir.

Baskı işlemi ürün üzerinde her yere kolaylıkla uygulanabilir.