Etiketsiz Giyim Neden Ekonomiktir?

Hızlı Baskı İmkanı

Etiketsiz baskıda inkprint baskı yöntemi kullanılır.
Ense etiketi yerine inkprint baskı yönteminin kullanılması.

Inkprint baskı tekniği ile operatörün çalışma hızına ve ürünün dikili yada parça olmasına bağlı olarak bağlı olarak saatte 1500 e kadar baskı işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Ortalama 5cm çapındaki tek renkli etiket basımının saatteki baskı hızlı ortalama saatte 1000 adet olabilmektedir.

Çok renkli etiket baskı makineleri ise tek çevrimde tüm renkleri basacak şekilde besleyicilerle çalıştırılmaya başladığında tek renkli baskı makinelerinin saatte baskı hızına yakın bir hızla çalışabilmektedir. Baskı büyüklüğü ve ürün özelliklerine bağlı olarak çok renkli etiket baskı makineleri saatte ortalama 800 baskı hızına ulaşabilmektedir.

Baskı mürekkebinin 3 saniye gibi kısa bir süre içerisinde ürüne uygulanmasının ardından hemen kuruması ürünün paketlenmeye kısa sürede hazır hale gelmesini sağlamaktadır.

Dikim öncesi baskılarda parçalar üst üste konularak baskı yapılabilmekte , mürekkebin hızlı kuruma özelliği ile  birbirinin üzerine değen kumaşlarda boya geçişi olmamaktadır.

Inkprint baskı makineleri dakikalar içerisinde baskıya hazır hale gelmektedir. Bilgisayar ortamında hazırlanan etiket tasarımı klişe üzerinden 3-4 saniyede  ürüne aktarılabilmektedir.

Etiket siparişlerinin teslim süresiyle kıyaslandığında klişe hazırlama süresi daha kısadır. Ayrıca minimum sipariş miktarı ve ihtiyaçtan fazla stoklama gerekliliği göz önünde bulundurulduğunda Inkprint etiketsiz markalama tekniği tekstil üreticilerine büyük bir esneklik sağlamaktadır.

Tekstilde Parça Başına Düşen Maliyet

Tekstil üreticisi firmalar için parça başına düşen maliyet oldukça önemlidir. Özellikle seri baskılarda Inkprint baskı tekniğinin uygulanması parça başına düşen maliyeti belirgin derecede düşürmektedir.

Etiketsiz baskı uygulaması için gereken mürekkep miktarının, aktarıcı, klişe ve sarf malzemelerin çok daha az kullanılması ortaya çıkan birim maliyeti de oldukça düşürmektedir.

Etiketsiz Baskı Atlet
Yaka baskısı. Kumaş üstü logo baskısı.
Etiketsiz Baskı Külot
İç çamaşırlarda lastik ve kumaş üstü baskı.
Etiketsiz Baskı Sütyen
Her türlü sütyen vb. iç giyimde lastik ve kumaş üstü baskı.
Etiketsiz Baskı Boxer
Şort ve boxer’larda lastik ve kumaş üstü baskı.
Etiketsiz Baskı Çorap
Çoraplarda, esnek örgü üstü baskı.
Etiketsiz Baskı T-Shirt
t-shirt ense baskısı. kumaş üstü logo baskısı.

Yatırım Maliyeti ve Enerji Tasarrufu

Kompresörle Çalışan Makine Az Enerji Tüketiyor
Elektropnömatik makine az enerji tüketir.

Transfer baskı makineleri ile yakın bir yatırım maliyeti olan Inkprint baskı makineleri işletme maliyetinde ise oldukça tersine, çok ekonomiktir. Isı üretmeyen Inkprint baskı makineleri enerji sarfiyatında önemli derecede tasarruflu çalışır. Sıcak transfer makinalarının sadece elektrik sarfiyatı ile tüm baskı işlemi bitirilir ve ense etiketi için yapılan harcamanın tamamı üreticiye kar olarak yansır.

Makineler çalışma ortamının koşullarına kolaylıkla uyum sağlayacak şekilde üretilmiştir ve bu noktada ciddi yatırımlar gerektirmez.

Baskı hızları oldukça yüksek olan bu makinelerin ekipman ve sarf malzemeleri de bir o kadar ucuzdur.

Baskının seri bir şekilde ilerlemesi üretici firmanın  işlemlerini kısa sürede tamamlanmasını sağlar. Ayrıca gerektiğinde planlanandan daha fazla baskı yapabilme kabiliyeti seri üretim yapan olan firmalar için oldukça faydalıdır.

Yüksek hacimli tekstil ürünleri üretimi yapan firmalar için bu teknik hem pratik hem de tasarrufludur.

Eazy 90 Etiketsiz Baskı Makinesi
Comec EAZY90 Ense Baskı Makinesi

KULLANIM ALANLARI

İç Giyim Etiketsiz Markalama

İÇ GİYİM ETİKETSİZ MARKALAMA

Eldiven Üzeri Baskı

ELDİVEN ETİKETSİZ MARKALAMA

Bebe Giyimi

BEBE GİYİMİ ETİKETSİZ MARKALAMA