Etiketsiz Markalama

Etiketsiz Giyim

Tampon Baskı Silikonu

Satışa sunulan tekstil ürünlerinde marka ve yıkama talimatlarının yer aldığı etiketin dikim işlemi uygulanmadan basılması ile etiketsiz giyim eşyaları ortaya çıkar. T-shirt, iç çamaşırı, mayo, jeans, eldiven gibi çok çeşitli tekstil ürününde son yıllarda trend haline gelen etiketsiz giyimin, hem üretici firmalar hem de kullanıcıların kullanım kalitesi açısından birçok yararı bulunmaktadır.

Tüketici Memnuniyeti

Marka ve yıkama talimatlarının bulunduğu bilgilerin etiketsiz baskı yöntemiyle basımının gerçekleşmesi tüketicilerin memnuniyetini arttırmaktadır. Ürün üzerine etiket dikildiğinde kullanıcı, etiket cildine temasıyla rahatsızlık hissederek etiketi kesme yoluna gitmektedir. Etiketin kesilmesiyle yıkama talimatlarına uyulmadan yıkaması ürünün istem dışı deforme olmasına neden olmaktadır. Bilinçli tüketicilerin arttığı günümüzde etiketsiz giyim ürünlerine ilgi artarak devam etmektedir.

Etiketsiz Giyimin Üretici Firmaya Sağladığı Avantajlar

Ense Baskı Makinesi

Inkprint baskı tekniği olarak yurt dışında bilinen etiketsiz markalama uygulaması üretici firmanın etiket maliyetini yok denebilecek ölçüde azaltarak diğer yöntemlere göre önemli avantajlar sağlamaktadır. Marka ve yıkama talimatı bilgilerinin doğrudan ürün üzerine basılması etiket maliyetini ortadan kaldırdığı gibi etiketin dikilmesi , kesilmesi, dikim sırasında yavaşlama ile ilgili işçiliklerin tamamından tasarruf sağlamaktadır.

Tekstil sektöründe yeniliği ve kaliteyi bir arada sunan bu uygulama, seri üretim imkanını aynı zamanda en ekonomik şekilde sunmaktadır. Inkprint baskı tekniğinin yatırım maliyetinin düşük olması ve makinaların büyük küçük tüm işletmelerin ihtiyacını karşılayacak nitelikte donatılarak uygulamadan en yüksek verimlilikle faydalanması sağlanmaktadır. Bitmiş ürün yada dikimde önce parça kumaşların üzerine doğrudan baskı yöntemiyle giyim sektörünün vazgeçilmezleri arasında yerini alan etiketsiz markalama birçok üretici tarafından öncelikle tercih edilir. Tekstil üzerinde seri baskıya uygun mürekkeplerin ve sarf malzemelerinin geliştirilmesi ve en uygun fiyatlarla piyasaya sunulmuş olması üretici firmalara çok yönlü avantajlar sağlamaktadır.

Serme ve toplama süreleri dahil olmak üzere saatte 1000 adete yakın dikili ürün üzerine baskı hızıyla etiketsiz baskı uygulaması, seri üretim yapan firmalar için zaman ve personel tasarrufu sağlamaktadır. Kısa zamanda mürekkebin kuruması ve ürün paketlemeye verilmesi dikili etiket basımına göre çok daha kısa sürede gerçekleşmektedir.

Visprox
Visprox Tekstil Baskı Mürekkebi

 

KULLANIM ALANLARI

İç Giyim Etiketsiz Markalama

İÇ GİYİM ETİKETSİZ MARKALAMA

Eldiven Üzeri Baskı

ELDİVEN ETİKETSİZ MARKALAMA

Bebe Giyimi

BEBE GİYİMİ ETİKETSİZ MARKALAMA